Консультаційно-діагностичний пункт у Жешуві

– анонімні та безкоштовні тести на ВІЛ

КДП знаходиться у будівлі НМУ Медікал

вул. Wierzbowa 2, приміщення №3

IMG_7190

ВІДЧИНЕНО

УВАГА! Останній відвідувач допускається за 30 хвилин до закінчення тестування

Ми не записуємо на тести заздалегідь – ви повинні прийти у вибраний вами день (один із зазначених вище днів). Вам не потрібно бути натщесерце, щоб скласти тест. Консультуємо польською та англійською мовами.

Проект реалізується за фінансової підтримки Національного центру боротьби зі СНІДом.

Проект виконується у співпраці з НМУ Медікал.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa.

Nazwa projektu: Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny wykonujący badania w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie połączony z poradnictwem okołotestowym w Rzeszowie

Wartość dofinansowania: 65 920,00 zł

Całkowita wartość zadania: 73 267,00 zł

Krótki opis projektu:  celem projektu jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu na HIV chętnym osobom. W ramach projektu prowadzony jest Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Rzeszowie, gdzie prowadzi się poradnictwo przed testem na HIV, zleca się wykonanie testu, pobiera się krew i wydaje wyniki testów udzielając poradnictwa przy wydawaniu. Projekt skierowany jest do populacji ogólnej – skorzystać może każdy, kto ma ochotę i miał w swoim życiu jakiekolwiek ryzyko zakażenia HIV. Efektem projektu będzie poznanie swojego statusu serologicznego (czyli tego, czy jest się zakażonym HIV czy nie) przez osoby korzystające z Punktu, co umożliwi ewentualne szybkie podjęcie leczenia i poprawę przez to jakości życia, a ponadto ograniczenie rozprzestrzeniania zakażeń HIV.