Zapraszamy na bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV do Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego w Rzeszowie, prowadzonego przez nasze Stowarzyszenie.

PKD mieści się w budynku NZOZ Medikal

ul. Wierzbowa 2, pokój nr 3

IMG_7190

Wykonywanie testów i wydawanie wyników:

INFORMACJE TELEFONICZNE POD NR 513 652 351


W KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZINACH 09.00-10.00

I W KAŻDY WTOREK W GODZINACH 17.30-19.30

ORAZ POD ADRESEM E-MAIL: PKD.RZESZOW@STOWARZYSZENIEJEDENSWIAT.ORG

W CELU ZAPEWNIENIA WYSOKIEJ JAKOŚCI PORADNICTWA, OSTATNI PACJENT PRZYJMOWANY JEST PÓŁ GODZINY PRZED ZAMKNIĘCIEM PUNKTU.

Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na testy – należy przyjść w wybrany przez siebie dzień (jeden ze wskazanych wyżej). Aby wykonać test nie trzeba być też na czczo. Porady prowadzimy w języku polskim i angielskim.

 
 

Stowarzyszenie prowadzi telefon interwencyjny. Psychologowie dyżurują w piątki w godz. 17:00 – 19:00 pod numerem 736 941 859. Nie odpowiadamy na wiadomości SMS.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Krajowego Centrum ds. AIDS.

Projekt realizowany przy współpracy z NZOZ Medikal.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa.

Nazwa projektu: Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny wykonujący badania w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie połączony z poradnictwem okołotestowym w Rzeszowie

Wartość dofinansowania: 65 920,00 zł

Całkowita wartość zadania: 73 267,00 zł

Krótki opis projektu:  celem projektu jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu na HIV chętnym osobom. W ramach projektu prowadzony jest Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Rzeszowie, gdzie prowadzi się poradnictwo przed testem na HIV, zleca się wykonanie testu, pobiera się krew i wydaje wyniki testów udzielając poradnictwa przy wydawaniu. Projekt skierowany jest do populacji ogólnej – skorzystać może każdy, kto ma ochotę i miał w swoim życiu jakiekolwiek ryzyko zakażenia HIV. Efektem projektu będzie poznanie swojego statusu serologicznego (czyli tego, czy jest się zakażonym HIV czy nie) przez osoby korzystające z Punktu, co umożliwi ewentualne szybkie podjęcie leczenia i poprawę przez to jakości życia, a ponadto ograniczenie rozprzestrzeniania zakażeń HIV.