Консультационно-диагностический пункт в Жешуве
— анонимные и бесплатные тесты на ВИЧ

КДП находится в здании НМУ Медикал

ул. Wierzbowa 2, помещение № 3

IMG_7190

Время работы:

ВНИМАНИЕ! Последний посетитель допускается за 30 минут до окончания тестирования

Мы не записываемся на тесты заранее — вы должны прийти в выбранный вами день (один из дней, указанных выше). Вам не нужно быть натощак, чтобы сдать тест. Консультируем на польском и английском языках.

Проект реализуется при финансовой поддержке Национального центра СПИД.

Проект выполнен совместно с НМУ Медикал.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa.

Nazwa projektu: Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny wykonujący badania w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie połączony z poradnictwem okołotestowym w Rzeszowie

Wartość dofinansowania: 65 920,00 zł

Całkowita wartość zadania: 73 267,00 zł

Krótki opis projektu:  celem projektu jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu na HIV chętnym osobom. W ramach projektu prowadzony jest Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Rzeszowie, gdzie prowadzi się poradnictwo przed testem na HIV, zleca się wykonanie testu, pobiera się krew i wydaje wyniki testów udzielając poradnictwa przy wydawaniu. Projekt skierowany jest do populacji ogólnej — skorzystać może każdy, kto ma ochotę i miał w swoim życiu jakiekolwiek ryzyko zakażenia HIV. Efektem projektu będzie poznanie swojego statusu serologicznego (czyli tego, czy jest się zakażonym HIV czy nie) przez osoby korzystające z Punktu, co umożliwi ewentualne szybkie podjęcie leczenia i poprawę przez to jakości życia, a ponadto ograniczenie rozprzestrzeniania zakażeń HIV.