KL.3B – Klub Lider贸w 2015

Druga edycja KL.3B by艂 to projekt skierowany do os贸b, kt贸re mieszkaj膮, pracuj膮 lub ucz膮 si臋 na terenie wojew贸dztw ma艂opolskiego i podkarpackiego lub s膮 z nimi zwi膮zane, kt贸re chc膮 zajmowa膰 si臋 edukacj膮 i profilaktyk膮 w zakresie HIV/AIDS oraz uzyska膰 tytu艂 Liderek/Lider贸w 艢rodowiskowych w zakresie HIV/AIDS i uczestniczy膰 w przysz艂o艣ci w pracach specjalnego zespo艂u profilaktycznego – Klubu Lider贸w.
Dla os贸b, kt贸re uko艅czy艂y 18 lat.

Etapy projektu:

I. Warsztaty wyjazdowe w dniach 3-7.08.2015 r. w Lanckoronie (pi臋膰 intensywnych dni warsztatowych);
Podczas warsztat贸w wyjazdowych zostan膮 poruszone kwestie takie jak:
– Zaka偶enie HIV: aspekty medyczne, spo艂eczne, prawne i etyczne;
– Inne infekcje przenoszone drog膮 p艂ciow膮;
– Zaka偶enia HCV i HBV;
– Podstawowe aspekty seksualno艣ci cz艂owieka;
– 艢rodki psychoaktywne a zdrowie seksualne;
– Edukacja antydyskryminacyjna;
– Edukacja r贸wie艣nicza;
– Tworzenie i zarz膮dzanie projektami profilaktycznymi.

II. Praca indywidualna nad tworzeniem projekt贸w akcji profilaktycznych we w艂asnym, lokalnym 艣rodowisku, (do wykorzystania 3 godziny konsultacji indywidualnych ze specjalistami/specjalistkami);
Na tym etapie zadaniem uczestnik贸w b臋dzie stworzenie projektu akcji profilaktycznej pod kierunkiem specjalist贸w i specjalistek ze Stowarzyszenia 鈥濲eden 艢wiat鈥 (do wykorzystania 3 godziny konsultacji indywidualnych ze specjalistami/specjalistkami). Akcje maj膮 by膰 kierowane do lokalnego 艣rodowiska Uczestnika. Mo偶e to by膰 uczelnia, dzielnica, miejsce pracy, 艣rodowisko, w kt贸rym si臋 pracuje, ulubiony klub, itp.

III. Przygotowanie i przeprowadzenie zaprojektowanej akcji w listopadzie i grudniu 2015 roku
W kolejnym etapie zadaniem Uczestnik贸w b臋dzie wdro偶enie projektu akcji w 偶ycie przy sta艂ym wsparciu Mentorki (uczestniczek poprzedniej edycji projektu).

IV. Warsztat superwizyjny.

V. Egzamin na Liderki/Lider贸w 艢rodowiskowych.

Projekt dofinansowany ze 艣rodk贸w Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.