Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Rzeszowie - anonimowe i bezpłatne testy w kierunku HIV.

PKD mieści się w budynku NZOZ Medikal.

ul. Wierzbowa 2, pokój nr 3.

INFORMACJE TELEFONICZNE POD Numerem:

- KAŻDY PONIEDZIAŁEK W GODZINACH 09.00 - 10.00

- W KAŻDY WTOREK W GODZINACH 17.30 - 19.30

ORAZ POD ADRESEM E-MAIL: PKD.RZESZOW@STOWARZYSZENIEJEDENSWIAT.ORG

W CELU ZAPEWNIENIA WYSOKIEJ JAKOŚCI PORADNICTWA, OSTATNI PACJENT PRZYJMOWANY JEST 30 MINUT PRZED ZAMKNIĘCIEM PUNKTU.

Wykonywanie testów i wydawanie wyników:

Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na testy – należy przyjść w wybrany przez siebie dzień (jeden ze wskazanych wyżej). Aby wykonać test nie trzeba być też na czczo. Porady prowadzimy w języku polskim i angielskim.

Stowarzyszenie prowadzi telefon interwencyjny. Psychologowie dyżurują w piątki w godz. 17.00 – 19.00 pod numerem 736 941 859. Nie odpowiadamy na wiadomości SMS.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Krajowego Centrum ds. AIDS.

Projekt realizowany przy współpracy z NZOZ Medikal.

Dofinansowano ze środków budżetu państwa.

Nazwa projektu: Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny wykonujący badania w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie połączone z poradnictwem okołotestowym w Rzeszowie.

Wartość dofinansowania w 2024: 62 000,00 zł.

Całkowita wartość zadania w 2024: 69 002,00 zł.

Krótki opis projektu: Celem projektu jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu na HIV chętnym osobom. W ramach projektu prowadzony jest Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Rzeszowie, gdzie prowadzi się poradnictwo przed testem na HIV, zleca się wykonanie testu, pobiera się krew i wydaje wyniki testów, udzielając poradnictwa przy wydawaniu. Projekt skierowany jest do populacji ogólnej – skorzystać może każdy, kto ma ochotę i miał w swoim życiu jakiekolwiek ryzyko zakażenia HIV. Efektem projektu będzie poznanie swojego statusu serologicznego (czyli tego, czy jest się zakażonym HIV czy nie) przez osoby korzystające z Punktu, co umożliwi ewentualne szybkie podjęcie leczenia i poprawę przez to jakości życia, a ponadto ograniczenie rozprzestrzeniania zakażeń HIV.